אוהל אבלים

אוהלים להשכרה
כללי

מות קרוב משפחה או אדם יקר במיוחד הינו אירוע מצער וכואב. תקופת האבל אצל יהודים נמשכת שבוע ימים ובמהלכה מגיעים מבקרים רבים לניחום אבלים. בבתים בהם המקום קטן מלהכיל את זרם המבקרים והכמות המשוערת שלהם גדולה, ניתן להקים אוהל אבלים בחצר הבית או מתחת לבניין המגורים. באוהל כזה יש צורך לארח כמות רבה של אנשים הבאים, לשבת קמעא, לדבר, לנחם, להתפלל וכדומה. הוא חייב להיות ערוך מבחינת התשתית שלו והאביזרים הנוספים הצמודים אליו המשפרים את חווית השהייה בו.

צריך לזכור, כי אבל יכול להתקיים בימים חמים מאוד או בימים קרים, ומשום כך, יש להתאימו לכל עונה. בימי קיץ ניתן למזג אותו באמצעות מערכת מיזוג אוויר הממוקמת מחוצה לו ואשר מזרימה את האוויר הקר אליו באמצעות שרוולים מיוחדים. בחורף ניתן לקבל פטריות חימום מיוחדות או להביא לתוכו תנורי חימום בטוחים לשימוש דוגמת רדיאטורים. האוהל עצמו עמיד לחדירת מי גשם וקרני שמש. אבל יש בו פתחים וחלונות עם בד שקוף המאפשר חדירת אור פנימה.

סוגי האוהלים

ניתן לקבל אוהלים בגדלים שונים וביניהם אוהלי ענק המיועדים לכמות רבה של אנשים. ניתן להכניס אליהם שולחנות ניידים מלבניים עם פלטות מעץ המותקנות על מעמדים ובסיסים מתאימים. על השולחנות ניצן לפרוס מפות חד פעמיות, להגיש כיבודים שונים, מיני מזונות לברכות ואף לקיים ארוחות כנהוג במנהגי אבלות. ניתן להשחיל כבלי חשמל ולהתקין תאורת היצף לשעוות החשיכה וכדומה. כך, יותאם כל אוהל אבלים לכל שעות היום ולכל עונות השנה והישיבה בו תהיה מכובדת ומכבדת.

שירותי ההשכרה  כוללים, במקרים רבים גם הובלה, התקנה, פירוק ופינוי. מומחי החברה המשכירה יספקו מידע רב הנדרש לכל לקוח, וכן, הנחיות לתפעול מערכות מיזוג האוויר ואלמנטים מורכבים אחרים אם יש כאלו. היות ושירות כזה הינו שירות האמור להתבצע תוך פרק זמן קצר, הרי שהחברה בנויה מבחינת התשתית לספק אותו במהירות ודחיפות, ובכך, להרגיע את האבלים לגבי נושא טכני ורגיש זה. מומלץ לפנות לחברה בעלת מוניטין בתחום אשר מספקת שירותים מסורים ומקצועיים בעתיות אבל ובהזדמנויות אחרות.