פרסום בפייסבוק כחלק בלתי נפרד מתהליך הפרסום

כללי

פייסבוק הפכה ממזמן לחלק בלתי נפרד מחיי היום יום שלנו. מלבד הגדילה שלה בפאן האישי שלנו ניתן לראות כי פייסבוק גדלה למימדים עצומים והיא מצליחה להשפיע על הרבה אנשים אשר "לא יכולים" בלי הפלטפורמה שלה.

אנשים רבים נכנסים לפייסבוק מספר פעמים ביום ולזמן ממושך רק בשביל "להתעדכן" – פה בדיוק נכנס התהליך של פרסום בפייסבוק עם כל היתרונות והיכולות שלו.  פרסום בפייסבוק מאפשר, ברוב המקרים, למקסם את הקמפיין שלנו בעזרת בחירת רמת ההשקעה, אופן החדרת המוצר ותחום העניין – כל אלו עוזרים לנו להגדיר את הקהלים שלנו וכך ליעל את הקמפיין.

פרסום בפייסבוק – פרסונליות

אחד היתרונות הבולטים של פייסבוק בעיקר על פני גוגל הוא הנושא של פרסונליזציה. היום, פרסום בפייסבוק מאפשר הגשה של מודעה ממומנת או פוסט ממומן לפרופילים ספציפים הרלוונטים לקמפיין.  פעולת הגשה זו מאפשרת להגיש פרסומת בצורה מדוייקת לקהל הכי רלוונטי על פי פילוחים וסינונים שנקבעו מראש עם הקמת הקמפיין.

על מנת למקסם את יכולות הקמפיין נצטרך לטרגט את קהל היעד שלנו מראש ולתת לו להיות מעורב בעולמות התוכן שלנו ובעמוד הפייסבוק שלנו, כך הגולש ירגיש קרוב יותר למותג ובעת הפרסום הוא יבצע פעולה כגון קנייה, השארת פרטים, יצירת קשר וכדומה. 

 מיצוי הפוטנציאל הפרסום בפייסבוק

חשוב לזכור כי מאחורי כל מודעה או פוסט ממומן ישנה אסטרטגיה מתוכננת מראש עם יעדים ומטרות ברורות. המטרה היא לקרב את הגולש כמה שיותר למצב של רכישה או התעניינות במוצר. כך לדוגמה: במידה ונרצה לפרסם קרם פנים אנו נצטרך לכוון את הקמפיין שלנו יותר לעולם של נשים מאחר והן אלו שקונות בדרך כלל קרמים מסוגים אלו. 

בנוסף, גולשים מעלים את המעורבות שלהם לפרסומות המוגשות להם ומתחילים להשאיר לידים, דבר המאפשר יצירת קשר נוספת לאותם גולשים ולתת להם הצעה אטרקטיבית יותר. 

חשיבות מעורבות הלקוח 

למעורבות הלקוח יש חשיבות בעל ערך עליון. ככל שהגולשים יהיו מעורבים יותר כך הם ירגישו קרובים יותר למוצר ולמותג שלנו. המערבות של הגולש מבטיחה לנו כי הגולשים ישארו מעודכנים לכל שינוי שנבצע.
על מנת לקרב את הגולש למותג שלנו נצטרך להכין עמודי נחיתה מזמינים במיוחד, כאלו שיסחפו את הלקוחות פוטנציאלים שלנו ויגרמו להם לבצע המרות. חשוב לזכור כי ככל שהפרסומת שלנו תגרור מעורבות והמרות כך היא תצליח למשוך עוד ועוד לקוחות פוטנציאלים. 

קידום ממומן בפייסבוק

קידום ממומן בפייסבוק הוא בעצם ביטוי ממוקד למסע פרסום בפייסבוק. בקידום או פרסום ממומן בפייסבוק המפרסם מקצה סכום לפרסום (תקציב) ולפי תקציב זה הוא מקדם את המודעה. המפרסם משלם עבור כל כניסה או הקלקה על המודעה שלו ויכול לשנות את התקציב בהתאם לביצועים של הקמפיין.

לסיכום

אין ספק, היום פרסום בפייסבוק הוא דבר בלתי נפרד מתהליך הפרסום בפייסבוק. פייסבוק הפכה למפלצת פרסום המאפשרת יכולות מדהימות המאפשרות ליעל את הקמפיין שלנו. פרסום בפייסבוק הוא תהליך שלעיתים ניתן לעשות לבד, אך כאשר מדובר בתקציבים גדולים מומלץ להיעזר באנשי מקצוע.