עוד פלילי – כיצד בוחרים את האיש הנכון בשבילנו

עורך דין פלילי
בעלי מקצוע

ישנם שלושה מצבים קלאסיים בהם אנחנו נדרשים לשכור את שירותיו של עורך דין. מצב בו אנחנו תובעים, מצב בו אנחנו נתבעים או מצב בו אנחנו נדרשים לשירותיו של עורך דין אם נניח, אנחנו רוצים לסגור עסקה עם גורם אחר.

אם אנחנו נדרשים לשירותיו של עוד פלילי, הרי שאנחנו נמצאים כנראה במצב בו אנחנו נתבעים על ידי המדינה בגין עבירה פלילית שביצענו. הסיבה היא, שהדין הפלילי הוא כזה שרק המדינה יכולה לתבוע אותנו ולא שום גורם אחר.

אם זאת, יש מצב שאנחנו נדרשים לשירותיו של עורך דין פלילי, אם נניח ביצענו עבירה בעבר ואנחנו רוצים להגיש בקשה למחיקה שלה. מדובר על תהליך שיכול להתבצע במקרים מסוימים, בגין עבירות ספציפיות אחרי מספר שנים. המטרה של פעולה זו, היא לאפשר לאנשים שביצעו עבירות פליליות בשלב מסוים של חייהם ומאז חזרו אל המוטב, השתקמו וניהלו חיים נורמטיביים, למחוק את העבירות שביצעו ולחזור לנהל חיים שגרתיים.

מה זה אומר למחוק רישום פלילי

מחיקת רישום פלילי הוא תהליך שמאפשר לנו להתחיל כמין דף חדש, אם נניח ביצענו עבירה בגיל צעיר, בתור קטינים או אחרי זה, וחלפו כמה שנים מאז, הרי שהיום אנחנו יכולים לבקש מהמשטרה למחוק את העבירה מהרישומים שלהם, כך אם נניח נצטרך להוציא תעודת יושר או יבקשו לעשות עלינו בירור העבירה לא תופיע וזה לא יפריע לנו להתקבל אל מקומות עבודה שונים.

צריך לומר, הרישום יופיע אצל המשטרה לצרכים אחרים. אם נניח ביצענו עבירה מסוימת וחזרנו עליה אחרי שלושים שנה, אז המשטרה תוכל לראות שבעבר ביצענו עבירה דומה, אך זה לא יהיה חשוף לכל.

לשם כך אנחנו נדרשים להיעזר בשירותיו של עוד פלילי שיוכל לטפל בעניינו, הוא יוכל להגיש את הבקשה והוא יוכל לבצע את העבודה כפי שנדרש. לכן חשוב שאנחנו נבחר איש מקצוע רציני, מנוסה, מישהו שאנחנו יכולים לסמוך ועל השירותים שהוא יעניק לנו, בכל האספקטים הנדרשים בנושא, וכן בדברים אחרים שקשורים לתחום ההתמחות שלו במידה ויש צורך.