קניית תפילין – לעשות את זה בצורה נכונה

כללי

אחד הפריטים הכי חשובים לכל יהודי מאמין, לכל יהודי שמקפיד להתפלל מדי יום, הוא כמובן תפילין. לכל יהודי שמאמין ומתפלל יש ערכה שכוללה בתוכה תפילין אותו הוא מקפיד לקחת לכל מקום, כולל לחו"ל, על מנת שהוא יוכל להניח מדי בוקר ולהתפלל. יש כאלה שגם מקפידים להשתמש בו לפני אירועים מסוימים, יש מי שמקפיד ולהשתמש בו כמה וכמה פעמים ביום, בהתאם ליכולות.

על מנת לרכוש תפילין, אזי אנחנו צריכים לדעת איך עושים את זה והיכן. צריך לומר, הרבה פעמים קניית תפילין זה עניין מיוחד. לא מדובר בסתם פריט, לא מדובר בכיפה או בספר תנ"ך רגיל אותו אפשר לקנות בכל חנות. כשרוצים לקנות תפילין, מייחסים לזה חשיבות רבה, בגלל העניין הרגשי, בגלל המסר שזה מעביר.

זו הסיבה שהרבה פעמים אנחנו נגלה שיהודים מחזיקים תפילין אשר עובר בירושה מדור לדור וכאשר הם קונים תפילין בחנות כזו או אחרת, אזי שהם עושים את זה מתוך מחשבה שיום אחד גם הם ירצו להעביר אותו הלאה, לילדיהם.

כיצד קונים תפילין בצורה נכונה

ראשית, בניגוד למוצרים אחרים,תפילין לא נהוג לקנות באינטרנט. אומנם יש לא מעט אתרים שמציעים, אך ברמת העיקרון מרבית האנשים לא יקנו תפילין בצורה כזו אלא יעדיפו לעשות את זה בחנות שמוכרת מוצרי דת, מוצרי קודש, חנות שאנחנו יכולים לסמוך על איכות וקדושת המוצרים שלהם.

שנית, מי שאיננו מבין בתחום הזה, מוטב שיקרא קצת, מוטב שילמד כיצד לבחון את התפילין, מה בדיוק הוא אמור להכיל, ממה הוא אמור להיות עשוי, איך אפשר לוודא שאכן מדובר בפריט אמיתי, פריט שניתן להשתמש בו על פי הצורך.

שלישית, חשוב להקפיד על כך שנקנה לא רק את התפילין עצמו אלא גם את כל המארז שמאפשר לנו לשמור עליו, כך שלא ייהרס בשום צורה שהיא. מן הסתם, אנחנו צריכים לקחת בחשבון, שנרצה להשתמש בתפילין ובטלית, לא רק בארץ אלא גם במקומות אחרים. לכן חשוב שנוכל לשמור עליהם היטב, כך נוכל להשתמש בהם כמו שצריך.