קופה רושמת – הקופה שכל בית עסק צריך

קופה רושמת
טכנולוגיה

בכל בית עסק, לא משנה אם מדובר בעסק גדול או קטן, אנחנו נוכל למצוא קופות בסדרי גודל שונים. אחת מהן, תהיה קופה רושמת. מדובר בקופה בסיסית אשר אפשר לבצע חישובים פשוטים של רכישות מוצרים ולקבל עבורם תשלום במזומן או באשראי.

מרבית העסקים, כולל אלה שעברו לעבוד עם קופות ממוחשבות, השאירו ברשותם גם קופה רושמת, זאת למקרה שיהיה צורך לבצע חישובים מהירים וכן במקרה ומדובר במכירות פשוטות ומזדמנות של מוצרים מסוימים. אומנם מדובר על קופות שאינן מספקות לנו את אותם נתונים וכלים כמו קופות ממוחשבות ועדיין מדובר בקופות מאוד נוחות לשימוש, מאוד איכותיות, מאוד פשוטות.

עד לפני שנים לא רבות, אלו היו הקופות העיקריות שהיה נהוג להשתמש בהן. המונח קופה ממוחשבת כמעט ולא היה מוכר, במרבים המקומות כל הרישומים שנמצאים היום בקופה, היו מופיעים בניירת, וכל החישובים היו מתבצעים באמצעות קופה רושמת. השינוי התרחש ברגע שנכנסו הקופות הממוחשבות, אז הקופות הרגילות, הרושמות, הפכו לנחלת העבר. עם זאת, עדיין השתמשו בהן לצרכים שונים, בוודאי בבתי עסק קטנים.

מי יכול להשתמש בקופה רושמת

השימוש בקופה כזו מקובל, כאמור, בבתי עסק קטנים, בבתי עסק ספציפיים. בתי עסק שאין בהם מלאי גדול או לחילופין, בתי עסק שהמלאי שלו איננו משוכלל ומתקדם. למשל, אם אנחנו נבחן מכולת מול סופרמרקט או קיוסק מול חנות, אשר סביר להניח שבקיוסקים או במכולות, אנחנו נמצא שימוש רחב יותר בקופות רושמות ופחות בקופות ממוחשבות, שם זה פחות נדרש, ואין טעם להחזיק מוצר יקר כל כך.

צריך לומר, השימוש בקופות רושמות הוא הרבה יותר פשוט, הוא מתבצע בעזרת חישובים סטנדרטיים ולא יותר מזה. זאת לעומת קופות ממוחשבות שדרושות הרבה יותר ידע והיכרות עם הפונקציות השונות שיש במתקן.

לפני סיום רק נציין, כאמור, גם במקומות שיש בהן קופות ממוחשבות, אנחנו נמצא היום בשימוש קופות רושמות לצרכים שונים. אולי לא בתור קופה ראשית, בוודאי לא בתור קופה עיקרית, אך כן נמצא שימוש בקופות מסוג זה לצרכים שונים ומגוונים.