שף על האש – איך בוחרים שף לאירוע

שף על האש
כללי

בשנים האחרונות אנחנו יכולים למצוא מגוון רחב של חברות קייטרינג לאירועים אשר מציעות גם תפריטים מסוגים שונים, וגם מציעות ללקוחות שלהן שיטות שונות של בישול או אפייה וכן שיטות שונות של הגשה. כל חברה וכל שף מנסים לייצר משהו מיוחד שימשוך תשומת לב של לקוחות ויגרום להם להזמין אותם.

אחת הדוגמאות הטובות לכך הוא שף על האש. הרעיון הוא שף אשר מגיע עם הציוד שלו למקום בו עורכים את האירוע, בין אם זה בית, מבנה עסקי, מבנה ציבורי, שטח ציבורי פתוח או כל מקום אחר, ושם הוא מכין את הארוחה שלו לענייני האורחים השונים. מן הסתם, כשמדובר על שף על האש, הכוונה היא שאת כל הארוחה הוא מכין על בסיס גרילר, מעשנת או כל דבר אחר בו אפשר להכין בשר לעיניי האורחים שלנו.

אנחנו יכולים להזמין שף בצורה כזו, למגוון רחב של אירועים בלי קשר לכמות הנוכחים בכל אחד מהם. אנחנו יכולים להזמין אותו לאירועים גדולים כמו חתונות, בריתות, בר ובת מצווה, ועוד מגוון אירועים גדולים פרטיים או עסקיים, כמו כן אנחנו יכולים להזמין אותו לצורך אירועים יותר קטנים, בין אם זה מסיבות משפחתיות, מסיבות עם חברים, מסיבות רווקים ועוד. כל מקום בו אנחנו יכולים לארח אותו, כל מקום בו אנחנו יכולים לאפשר לו להכין בשר על האש, אזי שזה יכול להיות אידיאלי.

כיצד בוחרים את האיש הנכון

בשביל לבחור את השף המתאים לאירוע שלנו, הרי שאנחנו צריכים לבחון מה הוא מציע לנו מבחינת תפריט, ומה הוא מציע לנו מבחינת שירותים, מה כוללת העבודה שלו מולנו, לכמה אנשים הוא יכול להכין את הארוחה והאם התפריט שלו מגוון ורחב, מתאים לאירוע ולאורחים שלנו.

חשוב כמובן לבדוק את איכות האוכל, עד כמה הוא נחשב לשף טוב ומקורי, וכן מן הסתם, רצוי מאוד לבדוק מה העלויות שהוא גובה, והאם הן עומדות בגבולות התקציב שלנו.