חדשות חרדים מבזקים – לדעת מה קורה כל הזמן בכל מקום

אתרי חדשות דתיים
כללי

אחד הכלים הכי פופולאריים והכי חשובים של אתרי חדשות, הם המבזקים. אותו כלי שמאפשר לנו לדעת מה קורה כל הזמן, בכל שעה, בכל רגע. מיד כשקורה משהו, בארץ או בעולם, עולה מבזק חדשות באתר, ואחר כך, על פי התפתחות העניין, המבזק הופך לידיעה של ממש, בין אם בכותרת הראשית ובין אם בכותרת משנית או אחרת.

זה נכון לא רק לגבי אתרי חדשות חילוניים, אתרים שכולנו מכירים בתור גולשים. זה נכון גם לגבי אתרי חדשות חרדים מבזקים אודות הנעשה בעולם החרדי ולא מעט גם לגבי הנעשה בעולם בכלל, בין אם מדובר בדברים שקשורים לישראל או דברים שקשורים למדינות אחרות, הרי שהם מדווחים מיד במבזק חדשות. צריך לומר, הרבה פעמים, המבזקים נשארים רק כמבזק, ולעיתים הם הופכים להיות ידיעה של ממש, כאמור.

מדוע מבזקים הם דבר חשוב, מהותי? אם נלך רגע אל עולם הרדיו או הטלוויזיה, הרי שמבזק זה השלב בו התוכנית שמשודרת נקטעת ועוברים לאולפן החדשות לצורך מבזק. באינטרנט זה הרבה יותר טבעי, אין צורך לקטוע מאמר או כתבה, פשוט אפשר להריץ את המבזק בשולי האתר, וכך בכל עת אפשר לראות מה חדש.

מדוע יש למבזקים חשיבות בעולם החרדי

אתרי חדשות חרדים מבזקים ודיווחים עולים לא פחות מאשר באתרים חילוניים, מאחר וכך הציבור החרדי יודע מה קורה, הוא לא צריך להמתין עד שדברים ייערכו ויעלו בתור ידיעה של ממש או כתבה. כמו לא מעט דברים שקשורים לתקשורת וחדשות, גם פה יש סוג של חיקוי של מה שקורה בעולם החילוני.

צריך לומר יש פה כלי להפעלת לחץ. אם נניח עולה ידיעה מסוימת במבזק, אז עוד בטרם הדברים מתבשלים ממש, אפשר ללחוץ על אותם גורמים לשנות את דעתם ולפעול אחרת. זה אחד הדברים החיוניים והחשובים במבזקים. הרבה פעמים הם משמשים גם בתור מוקד להפעלת יחסי ציבור מצד פוליטיקאים וגורמים אחרים שרוצים לפרסם תגובה או להציע רעיונות שונים. אז הם יודעים שדרך המבזק הדברים יעלו כפי שהם.