הדרך הכי טובה ליהנות עם החבר׳ה מהעבודה

כללי

הדרך הכי טובה ליהנות עם החבר׳ה מהעבודה
מעת לעת אנחנו מחפשים דרכים כיצד נוכל ליהנות עם העובדים שלנו. אנחנו רוצים לארגן להם יום כיף, יום גיבוש במהלכו אנחנו מוציאים אותם ממקום העבודה, מוציאים אותם מהשגרה היומיומית שלהם, ומאפשרים לנו ליהנות מחוויה אחרת, שונה, חוויה ייחודית.

אנחנו מחפשים דרכים שונות כיצד לעשות את זה, ולשמחתנו יש מגוון רחב של אפשרויות בהן אנחנו יכולים לבחור ולהשתמש לשם כך. אנחנו יכולים לקחת אותם לטיול בן יום אחד או יותר, אנחנו יכולים להזמין מקום במסעדה או בית קפה לארוחה משותפת, אנחנו יכולים לשכור אולם קולנוע ולהזמין אותם לסרט עם ארוחה, וכן אנחנו יכולים למצוא עוד מגוון רחב של אפשרויות, הכל תלוי כמובן בתקציב שעומד לרשותנו, כמות העובדים ומה יכול להתאים להם.

אחת האופציות הפופולאריות ביותר כיום לימי כיף, ימי גיבוש, זה לייזר טאג במרכז או במקומות אחרים. מדובר על פעילות ייחודית שמכניסה את המשתתפים לאווירה וסיטואציה שמזכירות במובנים מסוימים, סרט מלחמה או סיטואציות אחרות שמוכרות בוודאי לחלקם משירותם הצבאי. האדרנלין זורם, נדרשת זריזות, מהירות, תבונה, יצירתיות, וכל זה במשחק שאיננו אמיתי כמובן. כל זה מזכיר אולי את הדבר האמיתי, אך הוא מאוד רחוק מזה. מה שכן, מדובר במשחק שדורש מהעובדים לעבוד ביחד, בשיתוף פעולה מלא, דורש מהם ליצור קשר אחד עם השני, לסמוך אחד על השני, ובסופו של דבר, לנסות לנצח את הקבוצה השנייה, ביחד.

לייזר טאג במרכז ובמקומות אחרים, זה למעשה מקום שמזכיר אתר של שדה קרב, בו שתי קבוצות נאבקות זו בזו, בעזרת רובי לייזר מיוחדים והמטרה היא לחסל אחת את השנייה. כאשר הרבה פעמים מחליטים שזה לא מספיק רק לחסל ולהכניע אלא גם כל קבוצה צריכה להשיג את הפרס הגדול.

לפני שנסביר למי זה יכול להתאים ומתי, חשוב להדגיש כאן, שכל הנושא של לייזר טאג ופעילויות דומות, יכולות לשלב בתוכן הרבה מאוד כלים, הרבה מאוד אפשרויות שונות. כלומר, אם אנחנו בוחרים לקחת את העובדים שלנו למרכז כזה לצורך בילוי משותף, גיבוש וכדומה, הרי שהם יכולים ליהנות לא רק מהפעילות עצמה אלא ממגוון רחב של דברים שמתרחשים תוך כדי וכן מסביב לפעילות. בין אם זו השהייה המשותפת במקום, בין אם זו העובדה שהם צריכים לייצר אסטרטגיות משותפות ועוד שורה ארוכה של פעולות שונות שיכולות לעזור להם במהלך העבודה ובכלל, לייצר אצלם הנאה משותפת.

למי זה יכול ומתי נכון לעשות את זה

ברמת העיקרון זה יכול להתאים לכל אחד. העניין הוא עד כמה מתחברים לכך. אנחנו יכולים למצוא עובדים שלא ממש מתחברים לנושא הזה ומעדיפים פעילויות משותפות אחרות. בין אם יותר רגועות ובין אם יותר הרפתקניות, בין אם מדובר בפעילויות שלוקחות פחות זמן, פחות מחייבות ועוד.

יהיה נכון לקחת את העובדים שלנו לפעילות כזו או אחרת, כאשר אנחנו יודעים שיש לנו עם מי לעבוד וברור לנו שהם גם ייהנו מזה. מן הסתם, אנחנו צריכים לחשוב גם על היבטים אחרים, למשל, האם מזג האוויר מאפשר זאת, האם יש לנו מספיק זמן בשביל פעילות כזו, האם אנחנו יכולים לתכנן את הפעילות עם עוד מספר דברים ועוד.

לסיום חשוב לומר, מרכזי לייזר טאג בנויים בצורה מאוד מיוחדת, הם מציגים תמונה די מציאותית של סיטואציות אשר מתרחשות בשטח. לכן, מי שיגיע למקום כזה ללא ספק ייהנה, ללא ספק ירגיש שהוא נמצא במקום מיוחד ושונה.