מצלמה נסתרת – לשם מה היא יכולה לשמש אותנו?

משקפיים מצלמה נסתרת
טכנולוגיה

אחד הכלים הפופולאריים ביותר לשימוש על מנת לקבל מידע מצולם בסיטואוציות שונות, היא מצלמה נסתרת. על פניו זה לא אמור להפתיע, שכן אין דרך אחרת לתעד סיטואציות שונות מבלי שאנחנו נרצה שמישהו ידע שאנחנו מצלמים.

השימוש במצלמה באופן כזה, הוא מעט מטעה, שכן מדובר במצלמה רגילה למעשה שפשוט מותקנת במקומות נסתרים מבלי שאיש יכול לזהות היכן היא ממוקמת, וכן במקרים רבים לא מדובר במצלמה כפי שאנחנו מכירים אותה, בין אם הכוונה למצלמה דיגיטלית או מצלמת סטילס, אלא מדובר על מצלמה שבנויה בצורה מעט שונה, אפשר להתקין במקומות שונים, למשל, אנחנו יכולים להתקין בגוף של מנורה, אנחנו יכולים להתקין על משקוף של דלת, אנחנו יכולים אפילו למצוא מצלמות נסתרות בדמות קופסת סיגריות, ארנק או דברים אחרים.

חשוב לומר, מצלמה נסתרת כמו מכשיר הקלטה או מכשירים אחרים, הם כלים לגיטימיים ביותר לצורך שימושים שונים. כך למשל, נהוג להשתמש בהם לצורך מעקב ותיעוד של אנשים בעת חקירות פרטיות, שוטרים וסוכנים של רשויות שונות נוהגים להשתמש במצלמות נסתרות לצורך מעקב אחר חשודים, ויש עוד שורה ארוכה של מקרים בהם ניתן להשתמש במצלמה מסוג זה או בכלים מקבילים. עם זאת בכל אחד מהמקרים, צריך לעשות את זה על פי חוק.

כיצד בוחרים מצלמה בצורה נכונה

בשביל להשתמש בצורה נכונה במצלמה כזו, צריך לדעת איך ומה לבחור. מאחר והבחירה היא מגוונת, כפי שאנחנו יכולים להניח, הרי שעלינו לשאול את עצמנו תחילה, לשם מה אנחנו משתמשים במצלמה, מה בדיוק הצרכים שלנו, ואיך בדיוק אנחנו מתכוונים לעבוד היטב. האם אנחנו מתכוונים לעבוד איתה לצורך קבלת תיעוד ומידע ספציפי, נקודתי או שמא מדובר על משהו רחב, האם אנחנו מתכוונים להפיק צילומים מגוונים מתוך כוונה שאנחנו נוכל ללכוד סיטואציה מסוימת, ספציפית.

לפני סיום רק נדגיש, רצוי מאוד לקרוא על אותן מצלמות ועל אופי השימוש שאנחנו יכולים לעשות בהן לפני שאנחנו בוחרים עם איזו מצלמה לעבוד וכיצד להשתמש בה על מנת להפיק ממה את התועלת המרבית.