סדנת צום מיצים

כללי

סדנת צום מיציםכולנו חווים מתחים, לחצים, חילוף חומרים שאינו תקין, עישון, זיהום מים, עשן מכוניות, מזון שאינו בריא בעליל ועוד. הרעלים השונים, מצטברים באזור הכבד ומכבידים עליו את פעולתו. גם האטה בפעילות בלוטת התריס נגרמת שהיא זו האחראית על חילוף החומרים בגוף. יש לצמצם את הנזקים באמצעות הרשמה אל סדנת צום מיצים, אשר באמצעות מיצים המיוצרים מירקות, פירות וצמחי מרפא שונים, ניתן יהיה לנקות את הרעלים המיותרים מהגוף ולהקל על גופנו בתפקודו התקין, לחדש תאים שונים בגוף, למנוע דלקות ולחוש בכללי, הרבה יותר טוב.

צום מיצים הינה הפעולה הטובה ביותר לניקוי הרעלים מן הגוף

אמנם ניתן לבצע צום מיצים לניקוי הרעלים מהגוף גם בבית, אך מומלץ כי פעולה זו, תתבצע באמצעות סדנת צום מיצים אשר תהיה מבוקרת וכן, קל יותר להיות בקבוצה כאשר כולם יש להם מטרה משותפת של ניקוי הרעלים מהגוף וכן, קל יותר להתמודד יחד, מאשר לבד, כאשר קיים הסבר מהמדריך או המדריכה המנהלים את הסדנה הזו. מספר ימים של צום מיצים תעצים את הליך ניקוי הרעלים. יש לשתות את המיצים מיד לאחר הכנת ולא לשמור אותם במקרר, על מנת שלא יאבדו מהערך התזונתי שלהם, המינרלים והויטמינים.

ההכנות הנדרשות לפני צום מיצים

יש להכין היטב את הגוף לפני סדנת צום מיצים. ראשית יש להימנע מקפה, בשר, תבלינים חריפים ומלוחים, עישון ויש לעבור גמילה מקפה ועישון לפני הצום. כשבוע לפני הצום, יש להפחית את כמות האוכל בארוחות במיוחד בשעות הערב. יש להוסיף לתפריט ירקות מבושלים, פירות שקדים, אגוזים, טחינה מלאה, קטניות ודגנים מלאים. ביום שלפני צום המיצים, יש לאכול ארוחות קטנות וקלות, אשר מורכבות מפירות וירקות טריים. יש להוסיף תה במשך היום המיוצר מצמחים כגון: לואיזה, ורבנה, רוזמרין, לואיזה, למון גראס, מים מינרלים ותה וורדים ותה קמומיל.. התה יקנה השפעה מאזנת.

יש לציין, כי מיצי פירות וירקות נחשבים למזון מלא וכפרי והיות והסיבים אינם מצויים במיצים, הערך התזונתי נשמר ונספג במערכת העיכול באופן הטוב ביותר. למיצי הירקות והפירות, קיימת השפעה חזקה על ניקוי הפסולת והרעלים מהגוף.