גופי תאורה לחדר ילדים – כיצד בוחרים גופי תאורה בצורה נכונה

כללי

גופי תאורה לחדר ילדים – כיצד בוחרים גופי תאורה בצורה נכונה

אחד האלמנטים החשובים ביותר בחדרי ילדים, הם גופי תאורה. יש להם חשיבות רבה ממספר סיבות שונות, אשר כל אחת מהן עומדת בפני עצמה וביחד אנחנו יכולים להבין עד כמה משמעותי לבחור גופי תאורה שיכולים לספק לנו שירות איכותי ויכולים לעזור לילדים שלנו בצורות שונות.

החשיבות הגדולה ביותר של גופי תאורה עבור חדרי ילדים, היא ביכולת להם לייצר אור במקום בנפח ובצורה מרשימה. זה נכון, בין אם מדובר בגוף תאורה ראשי וזה נכון אם מדובר בגופי תאורה משניים, כאלה שמותקנים ליד השולחן או ליד המיטה.

חשיבות נוספת היא בכך, שאותם גופי תאורה יאפשרו לילדים לקרוא, לשחק או לעשות דברים אחרים בצורה בריאה ונוחה. זאת מבלי שהם יצטרכו לאמץ את העיניים שלהם, הם לא יצטרכו להתאמץ יותר מדי בשביל לעשות דברים שהם פשוטים בסך הכל.

חשיבות אחרת קשורה כבר לעיצוב של החדר. אנחנו יכולים למצוא גופי תאורה לחדר ילדים בשלל עיצובים, מותאמים לגיל שלהם ולדברים שהם אוהבים. לכן אנחנו, מן הסתם, נבחר גופי תאורה שהילדים שלנו יאהבו, דברים שישתלבו היטב עם אלמנטים אחרים שקשורים לעיצוב החדר.

לפני שנסביר כיצד בוחרים באופן כללי גופי תאורה לחדרי ילדים, צריך להדגיש, עלינו להתייחס לבחירה שלנו באופן רחב. כלומר, אנחנו צריכים להסתכל על החדר כולו כתמונה רחבה, ולראות כיצד אותם גופי תאורה יכולים להשתלב בצורה אופטימאלית. אנחנו לא אמורים להתייחס לגוף תאורה, אך ורק כמקור אור, ובטח לא רק כמקור נוסף לעיצוב החדר. כמו כן, אנחנו צריכים לקחת בחשבון, שבחדר ילדים סטנדרטי, אמור להיות יותר מגוף תאורה אחד, כפי שנסביר בחלק הבא מדוע.

כיצד בוחרים גופי תאורה לחדרי ילדים

בשלב הראשון אנחנו נבחן את גודל החדר וכיצד הוא מתחלק על פי הריהוט או פי אמצעים אחרים. כך אנחנו נדע, איפה בדיוק להתקין את אותם גופי תאורה. סביר להניח, שאנחנו נתקין גוף תאורה מרכזי, כלומר על התקרה במרכז החדר, וכן גופי תאורה נוספים, אחד ליד המיטה ואחד לי שולחן הכתיבה. בנוסף, אנחנו יכולים גם להתקין גוף תאורה ליד ארון הבגדים, במידה והחדר מספיק גדול ויש צורך בכך.

כמובן שהבחירה שלנו להתקין גופי תאורה גדולים או קטנים, במקום כזה או אחר, גם נמדדת בשאלה, כמה מקורות תאורה חיצוניים משפיעים על החדר.

צריך להדגיש עוד נקודה, מן הסתם אם בחדר ישנים מספר ילדים ולא ילד אחד, אז נצטרך להתקין גוף תאורה ליד כל מיטה, ואולי גם ביותר משולחן כתיבה אחד.

בשלב השני, אנחנו צריכים לבחון את הגודל של אותם גופי תאורה וכן את העיצוב שלהם. כמו שציינו קודם לכן, אנחנו יכולים למצוא גופי תאורה בשלל עיצובים, כאלה שיכולים להשתלב בצורות שונות בחדר על פי העיצוב שלו. יש עיצובים שמתאימים לחדרי ילדים של בנים, יש כאלה שמתאימים לחדרי ילדים של בנות, עיצובים על פי צבעים, גדלים ואפילו על פי מאפיינים מסיפורים, אגדות או סרטים של ילדים.

נקודה נוספת שאנחנו נידרש אליה, בלי קשר לנקודות הקודמות, זה שגוף התאורה חייב להיות בטוח, חייב להיות נוח לשימוש, פשוט, וחשוב להקפיד על כך שהילד לא יהיה חשוף למקורות חשמל שיכולים לסכן אותו.

כפי שאנחנו יכולים לראות, מדובר בבחירה שאמורה להשפיע הן על אופי השימוש בחדר והן על אופי העיצוב שלו, עד לשלב בו נרצה להחליף את אותם גופי תאורה בגופים חדשים, אשר מתאימים יותר לגיל ולצרכים של הילד.