יועץ משכנתאות – למה משתלם לנו לעבוד איתו

יועץ משכנתאות
זוגיות ומשפחה

כשאנחנו ניגשים לקחת משכנתא בבנק, לא תמיד עומד לרשותנו כל המידע שאנחנו צריכים בשביל לקחת את המסלול הנכון. לא תמיד אנחנו יודעים בכלל שקיים עוד מידע שיכול לעזור לנו. גם אם אנחנו יודעים, מאחר ואנחנו לא בהכרח מתמחים בתחום ולא מתעסקים בו על בסיס יומיומי, אנחנו לא תמיד יודעים כיצד להבין אותו, כיצד לגשת אליו, כיצד להתייחס אליו.

במקרה כזה, יש לנו כמה אופציות. יש אופציה לקחת איתנו חבר, בן משפחה שמבין את התחום, מבין אם בגלל שהוא מתעניין בו ובין אם זה בגלל שהוא עצמו לקח משכנתא. יכול להיות שהוא יוכל לעזור לנו, אך סביר להניח שאם הוא לא איש מקצוע מנוסה, העזרה שלנו תהיה יחסית מוגבלת.

יש לנו אופציה להשתמש באנשים מהבנק שיספקו לנו מידע ועזרה, העניין הוא שאנחנו לא יכולים להיות בטוחים עד כמה מדובר במידע אמין שאנחנו יכולים לסמוך עליו.

ויש לנו אופציה נוספת, לפנות אל אנשי מקצוע אמינים, אובייקטיבים, אנשי מקצוע שאנחנו יכולים לסמוך עליהם. לשם כך יהיה נכון מצידנו לפנות אל יועץ משכנתאות צחי גרוסמן. מדובר על איש מקצוע שעובד בתחום והוא יכול לספק לנו את כל המידע שאנחנו צריכים, בין אם זה על המסלולים השונים, ובין אם זה על ההצעות השונות שהבנק מציע לנו.

מדוע משתלם לנו לפנות אל יועץ משכנתאות

התשובה היא מאוד פשוטה. יועץ משכנתא לא רק שהוא איש מקצוע מנוסה, אלא שהוא גם אובייקטיבי. הוא לא עובד בשביל בנק או בשביל גורם אחר שמספק לנו את המשכנתא. הוא עובד בחברת ייעוץ או במשרד, בין אם כשכיר ובין אם כעצמאי, והוא יכול לספק לנו את כל המידע שאנחנו צריכים מבלי לחשוש שהוא מעוניין שנבחר מסלול מסוים בשביל להרוויח מזה.

במילים אחרות, הוא יכול לספק לנו מידע אמין ומקצועי, ברמה הכי גבוהה שיש, כך שנוכל לקבל את ההחלטה הטובה ביותר, איזו משכנתא לקחת, מה בדיוק יתאים לצרכים שלנו, מה בדיוק יתאים ליכולות הכלכליות שלנו, כך נוכל לרכוש בית בראש שקט.