פעילויות odt- לשם מה זה טוב?

פעילות עסקית ODT
כללי

בשנים האחרונות אנחנו יכולים לראות יותר ויותר מקומות שמארגנים פעילויות מיוחדות עבור מקומות עבודה, תנועות נוער, בתי ספר ומשפחות. מדובר על פעילויות שמתבצעות מחוץ למבנים בהם פועלים בדרך כלל. לכן הן נקראות פעילויות מחוץ לדלת.

פעילויות מחוץ לדלת, פעילויות ODT כפי שהן מוכרות לנו הן למעשה שילוב של משחקי חברה ומשחקים אחרים אשר אפשר ליהנות מהן בצורות שונות ולהפיק מהן תועלות רבות. זו אחת הסיבות מדוע מקומות עבודה רבים נוהגים לקחת את העובדים שלהם לפעילויות כאלה ולא רק הם, גם גורמים אחרים, כמו שציינו, בתנועות נוער, בתי ספר, חוגים ואפילו משפחות נוהגות לפנות אל פעילויות מסוג זה.

הרעיון הוא מאד פשוט, מגיעים למקום מסוים בו נערכים הפעילויות השונות, ושם אפשר ליהנות משלל משחקים אשר אי אפשר לערוך אותן בדרך כלל במקום סגור, מדובר על פעילויות שאי אפשר לערוך למשל בתוך כיתה או מקום עבודה. מעבר לכך, זה גם לא משתלם לערוך את הפעילויות במקומות כאלה, מאחר והן מאבדות מהאפקט שלהן. שכן, אם אנחנו רוצים להוציא את העובדים או התלמידים מאזור הנוחות שלהם, אנחנו חייבים לקחת אותם לשטח חיצוני, שטח שהם לא מכירים בהכרח.

מה אנחנו משיגים בכך?

ראשית, אנחנו יוצרים מצב בו העובדים או התלמידים ובכלל כל מי שמגיע לפעילות, יכול ליהנות מתחושה אחרת, תחושה פחות מוכרת מזו שהוא חווה במקום בו הוא עובד או לומד בדרך כלל.

שנית, אנחנו יכולים לייצר פה פעילויות עם משמעות אחרת, בין אם זה אומר גיבוש בין העובדים או התלמידים, בין אם זה אומר מצב בו כל אחד יכול להציג את עצמו ואת היכולות שלו בצורה אחרת, שונה מהאופן בו היא מציג את עצמו בתוך המבנה.

שלישית, מדובר על משחקים שיכולים לייצר אפקט רעיוני, אפקט מנהיגותי, הם יכולים לייצר ערך נוסף שאנחנו לא נוכל למצוא בסיטואציות רגילות.

לפני סיום רק נציין, פעילויות כאלה אמורות להיות מודרכות על ידי אנשי מקצוע שמתמחים בכך ויודעים כיצד להעביר את הפעילויות בצורה נכונה לכל המשתתפים.